Facebook open

Pobyty lecznicze i rekreacyjne w kompleksie uzdrowiskowym 135 metrów pod ziemią, w naturalnych komorach solnych, to nie tylko korzyść dla zdrowia, ale i wyjątkowa atrakcja turystyczna. A wszystko to w najsłynniejszej polskiej Kopalni Soli „Wieliczka” wpisanej już w 1978 roku na listę UNESCO.

 Logo Wieliczka

 

UZDROWISKO KOPALNIA SOLI "WIELICZKA"

Wieliczka, Park Kingi 1
tel.: + 48 12 278 75 12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.uzdrowisko.kopalnia.pl

 

Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” słynie ze skutecznego leczenia chorób układu oddechowego, jak astma, POChP, przewlekłe zapalenia zatok czy oskrzeli, ale cieszy się rosnącą popularnością także wśród osób aktywnych, szukających niecodziennych miejsc do wypoczynku. Coraz częściej wytchnienia w głębi ziemi poszukują osoby zdrowe, dbające o kondycję zdrowotną, pragnące odnaleźć równowagę psychofizyczną, zregenerować organizm i poprawić samopoczucie.Pobyty lecznicze i rekreacyjne odbywają się w kompleksie uzdrowiskowym 135 metrów pod ziemią, w naturalnych komorach solnych. Tajemnicą sukcesu uzdrowiska jest dobroczynny dla zdrowia mikroklimat zabytkowych podziemi, wykorzystywany w lecznictwie uzdrowiskowym od XIX wieku.Unikatowy solny mikroklimat jest wynikiem połączenia specyficznych czynników, jak: izolacja od bodźców zewnętrznych, stała temperatura (12,9–14,5°C), wilgotność powietrza na poziomie ok. 60–75% oraz wzrost ciśnienia parcjalnego tlenu. Obecny w powietrzu naturalny aerozol solankowy działa przeciwzapalnie ogólnie i miejscowo, a zawartość makro- i mikroorganizmów – bakterii, grzybów czy pyłków organicznych, jest wielokrotnie niższa niż na powierzchni ziemi.

Leczenie w Uzdrowisku Kopalnia Soli „Wieliczka” realizowane jest w ramach pobytów leczniczych pod ziemią, dostępnych zarówno komercyjnie jak i refundowanych przez NFZ.Kuracjusze i turyści mogą również skorzystać z programów rekreacyjnych oraz noclegów w zdrowym mikroklimacie kopalni. Na kuracjuszy korzystających z leczenia czeka komfortowa baza noclegowa: czterogwiazdkowy Hotel Grand Sal oraz Pokoje Gościnne „Młyn Solny”, położone nieopodal uzdrowiska.


CZYTAJ WIĘCEJ...

PERŁA KARKONOSZY - JELENIA GÓRA - CIEPLICE

MAZURSKI ZDRÓJ ZAPRASZA - GOŁDAP

PERŁA PODKARPACKICH UZDROWISK - IWONICZ - ZDRÓJ

PIĘKNO I MAGIA GÓR - ŻEGIESTÓW - ZDRÓJ

DZIECKO W UZDROWISKU

DO UZDROWISK PO ZDROWIE I URODĘ

Podobne artykuły

Małopolskę opisać najtrudniej, bo to najbardziej zróżnicowana kraina Polski. Nie sposób wymienić wszystkich jej bezcennych zabytków, turystycznych atrakcji czy skarbów natury. Czego tu nie spotkamy!
Czy można znaleźć ukojenie i zdrowie w tak nieprzyjaznym, wydawałoby się, miejscu jak kopalniane podziemia i głębokie groty? Okazuje się, że tak. Oferta podziemnych SPA dostępna jest nie tylko w Polsce, ale i u naszych sąsiadów.

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz