Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Prym wiedzie sok pomarańczowy. Pije go najwięcej, bo prawie 39 proc. mieszkańców naszego kontynentu. Drugie miejsce zajmuje sok wieloowocowy, a trzecie ‒ jabłkowy.

Sok owocowy okSok pomarańczowy triumfuje najbardziej w północnej Europie. Rekordzistką jest tu Irlandia ‒ aż 67,6 proc. mieszkańców tego kraju pije sok z tych popularnych cytrusów. Tuż za nią znalazły się: Wielka Brytania (60,2 proc.), Finlandia (56,5 proc.), Luksemburg (55,3 proc.) i Norwegia (50,6 proc.).

Zaledwie w kilku krajach sok pomarańczowy został zdetronizowany i zajmuje drugie miejsce pod względem spożycia. Holendrzy i Włosi wybierają przede wszystkim wieloowocowy ‒ co może dziwić szczególnie w słonecznej Italii, gdzie cytrusy rosną dość obficie. W Portugalii najchętniej pije się sok brzoskwiniowy, sięga po niego co piąty mieszkaniec tego kraju.

Bardzo ciekawe wyniki badań uzyskano w Turcji. Tam sok pomarańczowy znalazł się dopiero na piątym miejscu (10,7 proc.). Tureckim liderem okazał się sok brzoskwiniowy (33,6 proc.). Drugi w kolejności jest wieloowocowy, a za nim ‒ wiśniowy i morelowy (16,7 proc.). Hiszpanie są wielbicielami soku z mango, Łotysze i Estończycy bardzo lubią pomidorowy. a Hiszpanie ‒ ananasowy (19,6 proc.).

Czym wyróżniamy się my? Okazuje się, że Polacy jako jedyni wysoko, bo aż na drugim miejscu, zaraz po soku pomarańczowym (22,2 proc.), stawiają soki warzywne (22,2 proc.). Dość popularny jest u nas też sok jabłkowy (16,4 proc.), ale akurat to chyba nikogo nie dziwi.

Żródło: AIJN Market Report 2014

 

 

Podobne artykuły

W swojej nowej książce popularna dziennikarka udowadnia, że nawet niezwykle zabiegane kobiety, jakimi są młode mamy, mogą jeść pysznie i zdrowo. Podaje przepisy na dania, których prostota może miło zaskoczyć.
W maju ukazała się wyjątkowa książka kulinarna „„„Kipi kasza”””. Jej autorzy, Paweł Łukasik i Grzegorz Targosz, prowadzą blog gotujzpasja.pl. Specjalnie na potrzeby tej publikacji przygotowali 105 pomysłowych przepisów z kaszą w roli głównej.
Gdzie najlepiej wypocząć, zrelaksować się w SPA i do tego smacznie oraz zdrowo zjeść? Wybraliśmy 20 najlepszych restauracji w hotelach SPA, w których kuchnia jest równie ważna, jak luksusowy nocleg czy skuteczny zabieg.
Jeszcze niedawno wybór był niewielki: masło, margaryna, trzy oleje i smalec. Wiedza o nich też nieduża. Dziś tłuszczów, szczególnie roślinnych, jest bez liku. Warto wiedzieć, czym się kierować w ich wyborze, aby zadbać o zdrowie i urodę oraz wzbogacić swoją kuchnię.
Zdrowa kuchnia nie jest terminem naukowym i każdy może rozumieć ją inaczej. Dla mnie to przede wszystkim zbilansowane menu, które jest dobre dla organizmu. W praktyce zwykle oznacza to, że nie opychamy się tłustymi rzeczami.
Zdrowe przepisy Ewy Olejniczak, szefowej kuchni w restauracji Soul Kitchen w Warszawie, uczennicy wyśmienitego szefa kuchni – Kurta Schellera.

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz