Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

30 maja na całym świecie ma swoje święto sok. Co sprawia, że zasłużył na tak wysokie wyróżnienie? To produkt w pełni naturalny, źródło witamin, soli mineralnych oraz innych substancji odżywczych. Soki przecierowe mają również dużo błonnika.

swieze sokiSzklanka soku zastępuje porcję owoców lub warzyw, a w sumie dziennie powinniśmy spożywać ich 5 porcji. Warto też pamiętać, że wszystkie mikro- i makrowlementy oraz witaminy czerpane z soków są bardzo dobrze przyswajane przez organizm dzieci i dorosłych, dzięki czemu dużo lepiej i bezpieczniej jest je pić niż np. przyjmować suplementy diety. 

Czy są lepsze i gorsze soki? Dr Katarzyna Stoś, prof. nadz. z Instytutu Żywności i Żywienia podkreśla, że wszystko zależy od tego, jak się je stosuje. – Sok jednodniowy będzie bezpieczny tylko wtedy, gdy zapewnimy mu ciągłość przechowywania w warunkach chłodniczych. Powinien być wypity zaraz po wyciśnięciu lub po wyjęciu z lodówki i osiągnięciu temperatury pokojowej. W przypadku soku świeżo wyciskanego należy szczególną uwagę zwrócić na warunki, w których został wykonany. Zawsze upewnijmy się, że wyciskarka w kawiarni bądź restauracji, w której zamawiamy sok, jest czysta. Sok wyciśnięty w zanieczyszczonym urządzeniu może być bardzo niebezpieczny. Warto też zwrócić uwagę na to, czy owoce i warzywa, z których sok został wykonany, są dobrej jakości i czy zostały dobrze umyte – mówi dr Katarzyna Stoś. Podkreśla też, że soki z dłuższym terminem przydatności do spożycia to dziś pełnowartościowe produkty. Zgodnie z prawem, od prawie dwóch lat zabronione jest dodawanie do nich jakichkolwiek sztucznych substancji – konserwantów, sztucznych barwników, czy syntetycznych aromatów. Do soków owocowych nie wolno dodawać jakichkolwiek cukrów.

30 maja, w Światowy Dzień Soku, można więc wznieść toast zarówno sokiem świeżo wyciśniętym, jak i tym z kartonu.

 

 

 

Podobne artykuły

Prym wiedzie sok pomarańczowy. Pije go najwięcej, bo prawie 39 proc. mieszkańców naszego kontynentu. Drugie miejsce zajmuje sok wieloowocowy, a trzecie ‒ jabłkowy.
W każdym z nas tkwi ogromny potencjał, który pozwoli osiągać w życiu sukcesy i być szczꜶliwym. Ważne jest jednak, by go pielęgnować i stale dostarczać mu energii. Wspólnie ze specjalistką od rozwoju osobistego ‒– Małgorzatą Smoczyńską ‒– radzimy, jak to robić.
Dobrze nawodniona skóra jest gładka, elastyczna, wolniej się starzeje. O tej porze roku bywa jednak przesuszona i podrażniona. I choć łatwo wody nie oddaje, potrzebuje dodatkowego wsparcia z naszej strony.  Krem, serum, a może dieta. Co wybrać, by ją nawilżyć?

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz