fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Gala Konkursu Najpiękniejsze SPA 2015

Znamy już laureatów konkursu Najpiękniejsze SPA 2015. Z niekłamaną dumą i prawdziwą przyjemnością spieszymy zakomunikować ogromny sukces tegorocznej edycji konkursu objawiający się dużym zainteresowaniem zarówno branży, jak i naszych czytelników oraz gości korzystających z usług SPA.

naj SPA 2015 baner 730pxKonkurs odbył się już po raz siódmy. Dla hoteli SPA i day SPA tytuł „Najpiękniejsze SPA w Polsce” to ogromne wyróżnienie i prestiż. Dla gości korzystających z usług SPA, rozpoznawane już przez nich logo „Najpiękniejsze SPA” na stronie internetowej obiektu czy dyplom wiszący na ścianie w lobby są zaś dowodem na to, że w miejscu, które otrzymało tą nagrodę, naprawdę warto bywać, gdyż jest sprawdzone i polecane przez jurorów doskonale znających branżę oraz przez samych gości.

Co jest najważniejsze w hotelu SPA? Liczy się pomysł, wystrój, jakość obsługi, atmosfera i to nieuchwytne „coś”, pozwalające nam westchnąć: „jak tu pięknie!” To często subiektywny wybór, zależny od gustu, o którym się nie dyskutuje, oraz od aktualnego stanu ducha. Ale przecież SPA to doznania i wiążące się z nimi emocje. A te zawsze są subiektywne... Dla jednej osoby najpiękniejszym hotelem SPA będzie ekskluzywny, pięciogwiazdkowy resort, dla drugiej – mały, elegancki pensjonat z klimatem i rodzinną atmosferą.

Gala z dobrą energią

Klimat SPA i wellness gromadzi ludzi o otwartych sercach i dobrej energii, którą czuło się przez cały czas trwania imprezy. W spotkaniu uczestniczyło prawie 200 osób. Gala „Najpiękniejsze SPA 2015” przyciągnęła również wiele gwiazd, które uwielbiają jeździć do hoteli SPA, dbają o siebie na co dzień, zaglądając też do day SPA oraz są miłośnikami życia w stylu wellness, a często angażują się też w propagowanie zdrowego życia. Na uroczystości pojawili się znani aktorzy, piosenkarze oraz dziennikarze m.in. Beata Sadowska, Dominika Ostałowska, Katarzyna Ankudowicz, Lidia Kopania, Tomasz Ciachorowski oraz Paweł Królikowski i Grażyna Ostrowska-Królikowska. A także: Anna Iberszer, Małgorzata Potocka, Barbara Melzer oraz Danuta Błażejczyk. Gośćmi uroczystości byli też Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak oraz Halina Bednarz – którzy przywitali wszystkich tematycznym spektaklem komediowym „Wiecznie młodzi”.

W scenerii przywołującej najlepsze wzorce wellness Służewskiego Domu Kultury zagościli przedstawiciele najlepszych hoteli spa z Polski i zza granicy oraz liczne grono gości z branży SPA i wellness. Nagrody wręczał też Bartłomiej Walas, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, która objęła to wydarzenie patronatem.

„Pierwszy raz jestem na gali, podczas której nie chodzi o pospieszne wyczytanie laureatów, cyknięcie kilku fotek na ściance, najedzenie się i ucieczkę na następną galę. Pierwszy raz jestem na gali, która zaczęła się spektaklem teatralnym i to spektaklem tematycznym. To jest prawdziwe slow life, które pozwoliło nam wyciszyć się i wprowadzić w odpowiedni nastrój, doskonale pasujący do pozostałej części uroczystości” – mówił ze sceny prowadzący galę Jarosław Kret. A mówił to z serca, nie z kartki, bo w scenariuszu tej kwestii nie było przewidzianej.

Najpiekniejsze SPA Wiecznie Mlodzi 9A1A2873

Służewski Dom Kultury to doskonałe miejsce do organizacji tego typu imprez. Jego klimat, nowoczesna architektura i wystrój (I Nagroda Architektoniczna POLITYKI 2013) oraz przyjazne wnętrza (a wszystko w stylu EKO, w najlepszym tego słowa znaczeniu) doskonale współgrały z tematem spotkania i sprzyjały przyjacielskiej atmosferze panującej wśród gości. Pokazała ona, że konkursy nie muszą dzielić, lecz mogą łączyć, nie muszą oznaczać wyłącznie rywalizacji, lecz powinny być wspólnym dążeniem do promowania szczytnych idei. O scalaniu środowiska towarzyszącemu naszemu spotkaniu mówił też wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Bartłomiej Walas podczas swojego wystąpienia.

Najpiękniejsze SPA – wybór Kapituły Konkursu

Podczas Gali „Najpiękniejsze SPA 2015” ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejsze polskie SPA. Tegoroczni finaliści zostali docenieni za stworzenie wyjątkowych miejsc na mapie polskich obiektów SPA oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Bowiem wellness to więcej niż relaks, to także znaczna poprawa zdrowia i jakości życia.
Spośród 163 zgłoszonych do konkursu obiektów (hotele SPA i day SPA) do finału dostały się 33 hotele SPA i 3 day SPA, spośród których Kapituła Konkursu wybrała 12 Naj...

Tytuł Najpiękniejsze SPA 2015 otrzymały:

Bristol Art & Medical SPA – Busko-Zdrój,
Cottonina Villa & Mineral SPA Resort – Świeradów-Zdrój,
Dr Irena Eris Hotel SPA – Polanica-Zdrój,
Głęboczek Vine Resort & SPA – Brzozie,
Grand Lubicz – Uzdrowisko Ustka,
Hotel & Medi-SPA Biały Kamień – Świeradów-Zdrój,
Malinowy Zdrój Hotel Medical SPA – Solec-Zdrój,
Mera SPA Hotel – Sopot,
Narvil Conference & SPA – Serock,
NoNameLuxury Hotel & SPA – Łapsze Niżne,
Pałac Żelechów SPA & Wellness – Żelechów,
Sharley Medical Clinic & Day SPA – Warszawa.

Laureaci Najpikniejsze SPA 2015 ml

Po raz pierwszy w historii konkursu także internauci wybrali Najpiękniejsze polskie SPA, oddając ponad 27 tys. ważnych głosów:

w kategorii Medical SPA: Hotel Unitral w Mielnie
w kategorii Concept SPA: Hotel Piwniczna SPA & Conference
w kategorii Destination SPA: Hotel Arłamów
w kategorii Historical SPA: Hotel St. Bruno w Giżycku
w kategorii Day SPA: Baltica Wellness & SPA w Szczecinie

Wyniki głosowania Internautów:

Wyniki Naj SPA Internauci

Klucze do Edenu

„W hotelu SPA najważniejsza jest kojąca atmosfera przynosząca głębokie odprężenie. To ona decyduje o tym, czy czujemy się w danym miejscu dobrze, czy zabieramy do domu magiczne wspomnienia i czy zechcemy wrócić. To często subiektywny wybór, ale przecież SPA to doznania i wiążące się z nimi emocje, których wyrazem były opisy wrażeń z pobytów w SPA, przesyłane przez internautów” – mówi Katarzyna Sołtyk, redaktor naczelna Magazynu EDEN – i dodaje: „Nasz magazyn od dziesięciu lat przybliża swoim czytelnikom dobroczynny wpływ idei SPA i konsekwentnie promuje filozofię życia w stylu wellness, dążącą do większej dbałości o zdrowie i osiągnięcia życiowej równowagi. Stało się już tradycją, że redakcja „Edenu” wręcza osobom, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju polskiego rynku kosmetycznego, SPA i Wellness, prestiżowe wyróżnienia jakimi są „Klucze do Edenu”. To osoby, które jeszcze tutaj, na Ziemi, stwarzają nam dogodne warunki dotego, aby poczuć się jak w Raju".

Klucze do Edenu – wyjątkowe statuetki symbolizujące bramę do raju, autorstwa artysty plastyka Mariusza Chrząstka, otrzymują osoby szczególnie zaangażowane w promowanie idei wellness, tworzenie pięknych miejsc oraz budowanie rynku SPA w Polsce.

Laureaci Klucze do Edenu m

W tym roku „Klucze do Edenu” otrzymali:

- Beata Sadowska – dziennikarka – za konsekwentne zaangażowanie w promocję zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i racjonalnego żywienia;
- Grażyna i Jerzy Wrona – właściciele hotelu Manor House SPA – za pielęgnowanie holistycznej filozofii zdrowia i stworzenie unikatowej Akademii Holistycznej „Alchemia Zdrowia”;
- Agnieszka Sinczak – właścicielka hotelu Warszawianka – za pionierską realizację wyjątkowego hotelowego SPA i wytrwałość w promowaniu najnowszych idei oraz utrzymywanie najwyższych standardów;
- Józef Dziubasik – twórcy kompleksu Bania w Białce Tatrzańskiej – za stworzenie unikalnego, konkurującego z najlepszymi miejscami w Alpach, stoku narciarskiego, term i hotelu SPA.
- Henryk De Lubicz Szeliski – właściciel Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka – za realizację idei Medical SPA w warunkach pięciogwiazdkowego hotelu i promowanie Ustki na uzdrowiskowej mapie Polski.

Tegoroczna edycja Konkursu Najpiękniejsze SPA rozpoczęła się wiosną i trwała do późnej jesieni. Do konkursu zgłoszone zostały 163 obiekty – hotele SPA i day SPA z całej Polski – które prezentowane były przez sześć miesięcy na portalu www.SPAeden.pl. Kapituła Konkursu Najpiękniejsze SPA 2015 składała się z 10 niezależnych ekspertów, z których każdy wybrał 12 ulubionych obiektów SPA w Polsce (11 hoteli SPA i 1 daySPA), przyznając im po jednym punkcie.

W skład tegorocznej kapituły weszli: Bartłomiej Walas – Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Andrzej Chmielewski – Dyrektor Generalny Nova Group, Beata Sadowska – dziennikarka, Jarosław Kret – dziennikarz, Monika Brala – Marquard Media, Beata Sumowska i Adam Makowski – Perfect SPA, Nina Soboniak – Pro-SPA Consulting, Robert Węglarz – Alchemia Hotelarstwa oraz Katarzyna Sołtyk – Redaktor Naczelna EDEN.

Wiceprezes POT, Bartłomiej Walas podczas wystąpienia na Gali:

9A1A3122 Najpiekniejsze SPA Bartlomiej Walas

Konkurs objął swym patronatem już po raz kolejny Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. POT, między innymi w ramach Konsorcjum Zdrowie i Uroda, promuje walory polskich regionów turystycznych, w tym także uzdrowisk i obiektów SPA.
Partnerem Głównym Konkursu była firma Nova Group – lider w zakresie projektowania i wyposażania obiektów SPA, a Patronem Medialnym – Onet.
Partnerami Gali były marki: Revitalash, Newby London, Strawa, Voda Naturalna, Mimi Dinesen oraz dystrybutor testów nietolerancji pokarmowej MRT.

GALERIA ZDJĘĆ Z GALI NAJPIĘKNIEJSZE SPA 2015

RELACJA FILMOWA Z GALI NAJPIĘKNIEJSZE SPA 2015

 

Najpiekniejsze SPA Gala Partnerzy

2 grudnia we wspaniałej atmosferze, wspaniałym towarzystwie, we wspaniałym miejscu odbyła się Gala z okazji wręczenia nagród: Najpiękniejsze SPA 2015, Klucze do Edenu i Perfect SPA. Galę poprowadził Jarosław Kret.
Prezentujemy krótką relację filmową z Gali Najpiękniejsze SPA 2015.
Wybieramy Najpiękniejsze polskie SPA! Zagłosuj na swój ulubiony obiekt (hotel, daySPA) i wygraj jedną z licznych nagród!
W Hotelu Belotto w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której poznaliśmy laureatów 8. edycji konkursu „Najpiękniejsze SPA 2016”, organizowanego przez Magazyn Eden i portal SPAeden.pl.
reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor