fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

HAWAJSKI MASAŻ LOMI LOMI

Lomi lomi to masaż hawajski, pierwotnie praktykowany w świątyniach przez kahunów, obecnie zaś coraz bardziej popularny w salonach Day Spa na świecie.

„Lomi” jest hawajskim słowem określającym masaż. Oznacza ono „ciskać” „ugniatać”, „pocierać”. W świątyniach hawajskich masaż Lomi Lomi połączony był ze świętym tańcem wykonywanym wokół ołtarza. Masażom tym towarzyszyły również wielogłosowe uzdrawiające pieśni. Był rytuałem przejścia służącym oczyszczeniu i rozpoczęciu nowego etapu w życiu. Przed kilku laty niektórzy kahuni zdecydowali się na odsłonięcie tajemnicy swojej tysiącletniej wiedzy. Najpierw nauczali LOMI LOMI w USA, skąd później techniki te trafiły do Europy. Obecnie masaż wykonywany jest również w Polsce, w coraz większej ilości obiektów Spa.masaz Lomi Lomi

Lomi Lomi łączy w sobie elementy masażu, tańca, śpiewu, ważną rolę odgrywają również olejki aromatyczne. Terapeuta do masażu wykorzystuje nie tylko swoje dłonie, ale i przedramiona oraz łokcie.

Lomi Lomi ma na celu poprawę stanu fizycznego i psychicznego pacjenta. Ma działanie głęboko relaksujące i odprężające, poprawiające krążenie i stabilizację układu nerwowego. Przywraca równowagę między duszą a ciałem. Reguluje oddech i poprawia krążenie.

Zalecany jest osobom cierpiącym na depresje lub o obniżonym nastroju. Wspomaga również leczenie bezsenności, nerwic i wielu innych zaburzeń psychosomatycznych.

Masaż Lomi Lomi z założenia przyjmuje holistyczne postrzeganie pacjenta, dlatego też aby jego działanie odniosło widoczne skutki,  pacjent musi być wewnętrznie przekonany do tej metody.


CZYTAJ WIĘCEJ....

ALCHEMIA ZDROWIA

ALFABET SPA: B – JAK BICZE SZKOCKIE

ALFABET SPA: P – JAK PRZECIWPRĄDY

Bicze szkockie to zabieg hydroterapeutyczny, wykonywany w gabinetach day SPA oraz w ośrodkach odnowy biologicznej, a także rehabilitacyjnych. Polega na serii natrysków ciepłą i zimną wodą na przemian (różnica powinna wynosić 20-30 stopni Celsjusza).Bicze mogą być stosowane na poszczególne partie lub na całe ciało z ominięciem okolic intymnych.
Rozmowa z Andrzejem Chmielewskim, dyrektorem generalnym Nova Group – firmy, która jest liderem w branży kosmetycznej, SPA i medycyny estetycznej w Polsce.
Jeżeli spojrzymy na branżę hotelową globalnie, to dostrzeżemy, iż trend inwestycji w nowoczesne strefy SPA zyskuje na znaczeniu. Światowym kierunkiem rozwoju jest też specjalizacja hoteli SPA i docieranie do coraz bardziej zdefiniowanych grup gości o wyraźnie sprecyzowanych potrzebach.
Nowy wymiar relaksu w SPA proponuje firma Nova Group, która do swojego portfolio wprowadza ofertę floating, czyli luksusowe Kabiny FloatSpa umożliwiające odpoczynek, regenerację i pełną relaksację w iście kosmicznej atmosferze.
reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor