Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Radon jest gazem promieniotwórczym. Ale bez obaw – to, co w dużych ilościach szkodzi, w małych jest wspaniałym lekarstwem.

Niewiele jest miejsc na świecie, w których stosuje się antroterapię, czyli leczenie radonem. W Polsce na szeroką skalę terapie radonowe stosowane są w dwóch uzdrowiskach. Jest też jedno podziemne inhalatorium w dawnej sztolni (w Kowarach). Radon Rn-222 to bezwonny i bezbarwny gaz szlachetny. Podczas jego rozpadu emitowane są cząstki alfa, które silnie jonizują otoczenie. W małych dawkach nie uszkadzają one tkanek, ale powodują aktywizację i rewitalizację komórek. Stymulują procesy życiowe i sprawiają, że organizm regeneruje się. Wystarczy kilkanaście minut kąpieli radonowych, by zredukować przewlekły ból, obniżyć ciśnienie czy polepszyć ukrwienie narządów wewnętrznych i skóry. Dobroczynne efekty występują już w trakcie zabiegu, ale utrzymują się przez wiele miesięcy, bo o ile sam radon usuwany jest z organizmu już po paru godzinach, to produkty jego rozpadu pozostają w tkankach przez dłuższy czas. Pod wpływem radonu obniża się poziom cholesterolu i glukozy we krwi. Radon stymuluje też wydzielanie hormonów oraz funkcjonowanie jąder i jajników, dlatego stosowany jest wspomagająco w terapii przewlekłych chorób narządów rodnych i w leczeniu niepłodności.

Kuracje radonowe w Polsce: Świeradów-Zdrój, Lądek-Zdrój, Kowary.

Podobne artykuły

W wielu krajach Europy w XXI wieku zrezygnowano ze świadczenia usług lecznictwa uzdrowiskowego. Na szczęście w Polsce postęp medycyny nie spowodował likwidacji uzdrowisk. Wszak nasze zasoby naturalne wykorzystywane w celach leczniczych są ogromne.
Na początku lipca pierwszych gości zaczął przyjmować nowy hotel SPA nad morzem – Sopotorium Medical Resort. Obiekt nawiązujący do tradycji przedwojennego Sopotu oferuje leczenie i rehabilitację w komfortowych warunkach czterogwiazdkowego hotelu oraz nowoczesne centrum kuracyjne.
Od ponad 180 lat Busko-Zdrój jest znanym ośrodkiem balneologicznym, bazującym na wodach siarczkowych, unikalnych w skali europejskiej. Miasto łączy w sobie bogatą tradycję zdrojową z nowoczesnym ośrodkiem SPA. 
Polska słynie z długich i bogatych tradycji uzdrowiskowych, dziewiczej natury i... wyjątkowo pięknych kobiet.To tylko pozornie niezwiązane ze sobą fakty...
Uzdrowiskowe leczenie dzieci to alternatywa dla klasycznego leczenia farmakologicznego i bardzo korzystne działanie prozdrowotne.
Hotel Grand Lubicz, położony w malowniczej nadmorskiej miejscowości Ustka, jest rajem dla miłośników przyrody i pieszych wędrówek. Połączono tu zdrowie z urodą i rehabilitację z wypoczynkiem. Piękne stylowe wnętrza i najwyższa jakość świadczonych usług sprawią, że zechcesz tu wracać.

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz