Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Dobroczynne działanie kąpieli w gorących źródłach jest znane od tysiącleci, a ich korzystny wpływ na zdrowie potwierdzono naukowo.

 Kąpiele termalne są źródłem nie tylko pozytywnej energii, ale i zdrowia. Najprzyjemniej jest zanurzyć się w ciepłej wodzie, gdy temperatura otoczenia jest niska, dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się jesienią i zimą. Temperatura wody, która bije w gorących źródłach, może mieć nawet powyżej 70°C. Aby można było bezpiecznie się w niej zanurzyć, trzeba ją schłodzić. Woda taka jest często bogata w związki mineralne i inne cenne substancje, które pod wpływem temperatury silniej oddziałują na organizm. Kąpieli termalnych można zażywać w wielu uzdrowiskach i ośrodkach SPA w całej Polsce. Dzięki kąpielom i zabiegom z wykorzystaniem wód termalnych leczy się m.in. choroby serca, osteoporozę i schorzenia laryngologiczne. Wody termalne w uzdrowiskach wykorzystywane są w kuracjach pitnych, kąpielach leczniczych, rekreacji (baseny termalne) oraz do produkcji kosmetyków.

Uzdrowiska z wodą termalną: Uniejów (jedyne uzdrowisko termalne), jeleniogórskie Cieplice, Duszniki-Zdrój, Lądek-Zdrój, Ustroń, Rabka-Zdrój, Iwonicz-Zdrój, Busko-Zdrój, Konstancin-Jeziorna, Inowrocław, Ciechocinek, Gołdap, Ustka.

Podobne artykuły

Przejażdżka koleją widokową, połączona z górską wędrówką, zakończona w gorących termach z dwoma strefami wellness & SPA – tylko w Hotelu Bania Thermal & Ski!
Hotel Bania Thermal & Ski to połączenie góralskiej tradycji i nowoczesnych rozwiązań, które nadają kształt wymarzonemu, niezależnie od pory roku, miejscu na wypoczynek. W cyklu „Najpiękniejsze SPA w Polsce” prezentujemy jeden z najnowocześniejszych resortów wypoczynkowych w naszym kraju.
Gmina Iwonicz-Zdrój to jeden z najpiękniejszych, najbardziej malowniczych zakątków województwa podkarpackiego. Położona na skraju Beskidu Niskiego odznacza się wyjątkowymi walorami krajobrazowymi, przyrodniczymi i klimatycznymi.
W ciasno otoczonym skałami, szwajcarskim Leukerbad biją najobfitsze w Alpach wody termalne, których właściwości zdrowotne znano już w czasach rzymskich. Urządzony w XVI wieku w sercu gór kurort dostępny był od razu dla wszystkich gości – bez względu na majątek i pochodzenie.
Jelenia Góra to 900 lat historii, którą można poznać, oglądając średniowieczne zamki, barokowe i renesansowe pałace oraz kamienice czy niezwykłe budowle secesyjne. 
Do niedawna wizyta termach kojarzyła się głównie z relaksem i zabawą w gorących basenach. Baseny Mineralne w Solcu-Zdroju zmieniły to, tutaj do term przyjeżdża się również po zdrowie. A wszystko dzięki wyjątkowo skutecznej, leczniczej solance siarczkowej oraz Centrum Zdrowia z prawdziwego zdarzenia.

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz