Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Planujesz wyjazd nad polskie morze? Sprawdź, które miejscowości są godne polecenia. W tym roku wyróżniono 27 bałtyckich plaż i 6 marin, jako spełniające najwyższe wymagania pod względem czystości wody, dbałości o środowisko i bezpieczeństwa.

blekitna flaga

Certyfikat Błękitna Flaga, przyznawany przez międzynarodowe jury, ważny jest jeden sezon. Aby został przyznany, muszą być spełnione ściśle określone warunki. Przede wszystkim ocenia się staranność utrzymania czystości kąpieliska. Pod uwagę brany jest stan i czystość toalet, system gromadzenia i usuwania śmieci, dostęp do źródła wody pitnej, to, czy plaża jest strzeżona i na ile dobrze zorganizowane i sprawne są służby ratownicze. Sprawdza się też, czy dane miejsce ma podjazdy dla osób niepełnosprawnych oraz czy zostało dobrze oznakowane, np. tablicami informacyjnymi. Na plaże nie można wprowadzać zwierząt, rozbijać tam obozowisk ani wjeżdżać samochodami.

Zwyczaj wyróżniania kąpielisk Błękitną Flagą wprowadzono w latach 80. XX wieku na Lazurowym Wybrzeżu. Zdobył popularność i rozpowszechnił się na plażach w różnych częściach globu. A oto wykaz miejsc w Polsce, które otrzymały Błękitną Flagę 2015:

polskie morzeZachodniopomorskie: Dziwnów; Dziwnówek; Grzybowo; Kołobrzeg – plaża Centralna; Kołobrzeg – plaża Zachodnia; Międzywodzie; Międzyzdroje; Mrzeżyno; Niechorze; Pobierowo; Pogorzelica; Pustkowo; Rewal; Świnoujście – Uznam; Trzęsacz; Ustronie Morskie – Nadbrzeżna. Kąpieliska śródlądowe – Lubczyna, Moryń i Stępnica.

Pomorskie: Gdańsk – Brzeźno Molo; Gdańsk – Dom Zdrojowy; Gdańsk – Jelitkowo; Gdańsk – Orle; Gdańsk – Stogi; Gdańsk – Sobieszewo; Gdynia – Śródmieście; Jastrzębia Góra; Sopot – Koliba; Ustka – Plaża Wschodnia; Władysławowo

Wyróżnione mariny: Gdańsk, Gdańsk Tamka, Gdynia, Szczecin Camping Marina PTTK, Wapnica, Przystań Jachtowa – Basen Północny w Świnoujściu.

Podobne artykuły

Polskie wybrzeże Bałtyku ma 510 km długości, a jego największą dumą są piękne, szerokie, piaszczyste i naturalne plaże. Nadmorskie miejscowości pod wieloma względami przewyższają nawet śródziemnomorskie kurorty. Zamiast stali i betonu są tu wydmy i sosnowe lasy, zamiast hotelowych drapaczy chmur – klimatyczne resorty i kameralne pensjonaty.
Jeśli wakacyjny wypoczynek na plaży, to tylko oznaczonej Błękitną Flagą. W Hiszpanii jest ich najwięcej. Na wybrzeżu o łącznej długości prawie 8000 kilometrów na turystów czeka 566 plaż, 98 portów jachtowych i 5 zrównoważonych statków wycieczkowych wyróżnionych Błękitną Flagą z uwagi na ich jakość i bezpieczeństwo.
O Murcji, na śródziemnomorskim wybrzeżu Hiszpanii, mówi się, że to region, w którym mieszka słońce. Costa Cálida odwiedzają głównie sami Hiszpanie, dlatego nawet w szczycie sezonu nie ma tu tłoku.
Soczysta zieleń wzgórz, błękit nieba, lazur oceanu i złote piaski na plaży – wybrzeże Zielonej Hiszpanii miejscami do złudzenia przypomina Karaiby. Jedynie temperatura wody nie pozwala się do końca zapomnieć, ale latem i wczesną jesienią tutejsze zatoczki doskonale nadają się do kąpieli.
Największym skarbem Pomorza jest bez wątpienia wybrzeże Bałtyku. A rozłożone wzdłuż niego miejscowości pod wieloma względami przewyższają nawet śródziemnomorskie kurorty. Zamiast stali i betonu nad pięknymi, szerokimi i piaszczystymi plażami mamy wydmy i sosnowe lasy, zamiast hotelowych drapaczy chmur – kameralne pensjonaty.
Roztańczona atmosfera Karaibów, najpiękniejsze plaże na œświecie, zielone parki narodowe, kolonialne zabytki i daySPA na falach –‒ to wszystko złoży się na pełen wrażeń urlop marzeń, jeœśli wybierzesz się do Dominikany.

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz