Facebook open

Jeśli wakacyjny wypoczynek na plaży, to tylko oznaczonej Błękitną Flagą. W Hiszpanii jest ich najwięcej. Na wybrzeżu o łącznej długości prawie 8000 kilometrów na turystów czeka 566 plaż, 98 portów jachtowych i 5 zrównoważonych statków wycieczkowych wyróżnionych Błękitną Flagą z uwagi na ich jakość i bezpieczeństwo.

Krystalicznie czyste wody, malownicze zatoczki i klify, rozległe piaszczyste plaże i piękne słońce oświetlające wszystko… Takich widoków i klimatów nie brakuje na całym, liczącym niemal 8000 kilometrów hiszpańskim wybrzeżu.

Spośród państw ubiegających się o przyznanie Błękitnych Flag, Hiszpania okazała się liderem w 2019 roku. Tego lata nad co piątą hiszpańską plażą będzie powiewać Błękitna Flaga. Co szósta Błękitna Flaga na świecie znajdzie się w Hiszpanii. Wyróżnienie to jest przyznawane przez Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE). Co jest gwarancją przyznania tego znaku? Plaże, na których otrzymasz informacje na temat okolicznych obszarów naturalnych i znajdziesz na nich wyspecjalizowanych ratowników, czystą wodę, wysoki standard usług, kosze na śmieci, oznakowanie stref do uprawiania sportów wodnych (surfingu, kitesurfingu, żeglarstwa, rowerów wodnych itp.), łatwy dostęp…

Plaże na kontynencie, wyspach i w interiorze...

Błękitne Flagi znajdziesz w Hiszpanii niemal na każdym wybrzeżu, w tym również na północy kraju, gdzie na odkrycie czekają spektakularne krajobrazy i urwiska. W Galicji, na północnym zachodzie Hiszpanii, można się delektować pełnymi uroku miejscami, jak Sanxenxo czy Park Narodowy Atlantyckich Wysp Galicji. Tu właśnie znajduje się plaża Rodas, która została mianowana przez brytyjski dziennik The Guardian najwspanialszą plażą świata. Polecamy także Asturię i miejscowości w stylu Villaviciosa oraz Kraj Basków, gdzie czekają na ciebie niezapomniane miejsca, na przykład Getxo.

A może wolisz udać się nad Morze Śródziemne? Łagodne temperatury, ciepłe wody, wspaniałe gaje palmowe… Doświadcz tego w Katalonii, na plażach w samej Barcelonie albo w miejscowościach takich jak L´Ametlla de Mar (Tarragona). Masz też do wyboru Region Walencji i miasteczka posiadające kilka plaż, nad którymi powiewa błękitna flaga: Cullera (Walencja) i Orihuela (Alicante). A może Murcja? Z niczym nie da się porównać kąpieli na nagrodzonych plażach Kartageny.

Wśród plaż Andaluzji, które zasłużyły w tym roku na Błękitną Flagę znalazły się: Roquetas (Almería), Marbella (Malaga) czy Rota (Kadyks). Jeśli twoim pragnieniem jest poznanie którejkolwiek z hiszpańskich wysp, znajdziesz plaże o gwarantowanym uroku zarówno na Balearach (zachwycą cię ich zatoczki i turkusowy kolor wody), jak i na Wyspach Kanaryjskich, gdzie urzekną Cię miejscowości jak San Bartolomé de Tirajana (Gran Canaria) oraz lokalne plaże jak plaża w Maspalomas wraz z jej zapierającymi dech w piersiach wydmami. Co powiesz na miasta autonomiczne Ceutę i Melillę? Tu także powiewają błękitne flagi!

W Hiszpanii, nawet z dala od wybrzeża, w interiorze można znaleźć powiewające Błękitne Flagi nad plażami: Orellana la Vieja i Cheles (Estremadura), Virgen de la Nueva (San Martín de Valdeiglesias, we Wspólnocie Madrytu), rzeczna plaża A Calzada (Ponte Caldelas, Pontevedra) oraz plaże Garaio Sur, Garaio Norte i Landa (Álava).

plaze hiszpanii

/źródło: spain.info/

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

!VAMOS A LA PLAYA! CZYLI NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE HISZPANII

PLAŻE ANDALUZJI

HIT LATA! PLAŻE ZIELONEJ HISZPANII

Podobne artykuły

O Murcji, na śródziemnomorskim wybrzeżu Hiszpanii, mówi się, że to region, w którym mieszka słońce. Costa Cálida odwiedzają głównie sami Hiszpanie, dlatego nawet w szczycie sezonu nie ma tu tłoku.
Soczysta zieleń wzgórz, błękit nieba, lazur oceanu i złote piaski na plaży – wybrzeże Zielonej Hiszpanii miejscami do złudzenia przypomina Karaiby. Jedynie temperatura wody nie pozwala się do końca zapomnieć, ale latem i wczesną jesienią tutejsze zatoczki doskonale nadają się do kąpieli.
Wybrzeże Słońca, Światła czy Tropików? A może Gorące lub Dzikie? Prezentujemy wszystkie wybrzeża słonecznej Hiszpanii. A przy okazji polecamy najlepsze SPA.
Castelles – ludzkie wieże – to symbol Katalonii, podobnie jak kościół Sagrada Familia, klub FC Barcelona i cava, legendarne wino musujące, produkowane metodą szampańską. Wszystkie stanowią emanację życiowej energii Katalończyków, którzy mocno podkreślają swe poczucie odrębności.
Kompleks wypoczynkowo-uzdrowiskowy Grand Lubicz – Uzdrowisko Ustka będzie najnowocześniejszym i najlepiej wyposażonym obiektem na polskim Wybrzeżu.
Szmaragdowe zatoki, dzikie plaże, megalityczne budowle i brak tłumów. Jeden z ostatnich rajskich zakątków Europy! Zapraszam na Minorkę, według mnie najpiękniejszą, a na pewno najspokojniejszą wyspę Morza Śródziemnego.

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz