fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

ALFABET SPA: B – JAK BICZE SZKOCKIE

Bicze szkockie to zabieg hydroterapeutyczny, wykonywany w gabinetach day SPA oraz w ośrodkach odnowy biologicznej, a także rehabilitacyjnych. Polega na serii natrysków ciepłą i zimną wodą na przemian (różnica powinna wynosić 20-30 stopni Celsjusza).Bicze mogą być stosowane na poszczególne partie lub na całe ciało z ominięciem okolic intymnych.

Jest to zabieg radykalny, silnie pobudzający i stymulujący. Poprawia krążenie, przyspiesza przemianę materii, stabilizuje autonomiczny układ nerwowy. Jest stosowany nie tylko w celach leczniczych, ale też kosmetycznych. Pomaga zwalczać cellulit, ujędrnia skórę oraz wspomaga spalanie tłuszczu. Nie sposób przecenić dobroczynnego wpływu biczów szkockich na organizm. W salonach SPA najczęściej podkreśla się ich działanie odchudzające i ujędrniające. Oprócz tego bicze szkockie są stosowane pomocniczo w leczeniu nerwic, pomagają zwalczać stres i stany nerwowe, są również popularną formą rehabilitacji pourazowej.  Wspomagają leczenie reumatyzmu, stanów zwyrodnieniowych układu kostnego oraz rwy kulszowej. Przeciwwskazaniem w stosowaniu tego zabiegu jest przede wszystkim nadciśnienie tętnicze, niektóre choroby serca i układu krążenia oraz żylaki nóg. O ile żadne z przeciwwskazań nie występuje, bicze szkockie można stosować nawet codziennie.

CZYTAJ WIĘCEJ...

ALFABET SPA: P – JAK PRZECIWPRĄDY

ALFABET SPA: H –JAK HYDROKOLONOTERAPIA,

GADZI MASAŻ

Lomi lomi to masaż hawajski, pierwotnie praktykowany w świątyniach przez kahunów, obecnie zaś coraz bardziej popularny w salonach Day Spa na świecie.
Rozmowa z Andrzejem Chmielewskim, dyrektorem generalnym Nova Group – firmy, która jest liderem w branży kosmetycznej, SPA i medycyny estetycznej w Polsce.
Jeżeli spojrzymy na branżę hotelową globalnie, to dostrzeżemy, iż trend inwestycji w nowoczesne strefy SPA zyskuje na znaczeniu. Światowym kierunkiem rozwoju jest też specjalizacja hoteli SPA i docieranie do coraz bardziej zdefiniowanych grup gości o wyraźnie sprecyzowanych potrzebach.
Podobno ten masaż odpręża, zmniejsza napięcie mięśniowe, relaksuje?! Czy aby na pewno?
reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor